w , , ,

Milczący problem mężczyzn #191Mini-wykład o milczącym problemie mężczyzn #191

Transkrypcja tekstu: https://jaroslawgibas.com/2021/03/25/milczacy-problem-mezczyzn/
Wersja audio: https://soundcloud.com/jaroslawgibas/milczacy-problem-mezczyzn-191/s-Wl4wzA92jQN

Zapraszam do lektury moich książek:
Psychopata w pracy, w rodzinie i wśród znajomych:
https://sensus.pl/viewc/14859A/1/psywpr.htm
Totem. Jak zbudować poczucie własnej wartości:
https://sensus.pl/viewc/14859A/1/totemj.htm
Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji:
https://sensus.pl/viewc/14859A/1/swiety.htm
Życie. Następny poziom:
https://sensus.pl/viewc/14859A/1/zycie2.htm
Alchemia duchowego rozwoju:
https://sensus.pl/viewc/14859A/1/aldurv.htm
Mantra ciszy. 7 reguł duchowej ścieżki:
https://sensus.pl/viewc/14859A/1/7regdu.htm
Motocyklizm. Droga do mindfulness:
https://sensus.pl/viewc/14859A/1/motozy.htm
Pokonaj stres z Kaizen:
https://sensus.pl/viewc/14859A/1/pokosk.htm
Schudnij z Kaizen:
https://sensus.pl/viewc/14859A/1/pokoty.htm
Model transpersonalny
https://www.fundacjahs.org/sklep/model_transpersonalny-ebook/

Oferta moich szkoleń video:
Zarządzanie emocjami: https://bit.ly/2IFmNOE
Re-konstrukcja relacji: https://bit.ly/31Kl1FU
Mindfulness: https://bit.ly/3bU5iHb
Sztuka komunikacji: https://bit.ly/3eLJIpm
Jak pokonać stres?: https://bit.ly/2VwL4ff

Oferta moich otwartych szkoleń i warsztatów:
Zarządzanie emocjami: https://bit.ly/2oH5QJj
Warsztaty medytacyjne: http://bit.ly/2AJHJ4I
Akademia terapii transpersonalnej: https://bit.ly/2Vz7zAa

Oferta szkoleń dla firm:
Sprzedaż: budowanie relacji z klientem: https://bit.ly/2JKTLzv
Mindfulness: narzędzia poprawy jakości życia i pracy: https://bit.ly/2lBKH4X
Inteligencja emocjonalna: zarządzanie emocjami: https://bit.ly/2lva88o

Opis metody, której uczę i w której pracuję:
Model transpersonalny: https://bit.ly/2OCI4wr
Informacje na temat sesji indywidualnej: https://bit.ly/33kQkVL

Realizacja video mini-wykładów jest możliwa dzięki środkom i zasobom Fundacji Hinc Sapientia https://www.fundacjahs.org. Jeśli uważasz, że publikowane tutaj mini-wykłady są przydatne i warto kontynuować ich produkcję to możesz ją wesprzeć darowizną na cele statutowe fundacji (wpłaty z pośrednictwem płatności on-line już od 10 zł) https://bit.ly/2nB1Tci

Dziękuję:-)
Jarosław Gibas

source

Komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. Ja się zastanawiam, czy "Kenia" to nie był taki standardowy "Kowalski".
  Problem jest oczywiście jeszcze bardziej skąplikowany, wiele pań niby zauważa problem mężczyzn do czasu jak się okazuje, że to też ich wina i powinny coś z tym robić.

 2. I write to you from Kenia, where this video became viral! Tank you for ackowledging our problems. The men of Kenia are grateful and hope you can bring this wisdom to your camrades in Poland.
  PS: I had to learn Polish to understand. Polski bardzo łatwy język a polskie dziewczyny maja najweicej witaminy. My przyjachać i poznać wiele.

 3. Moze warto byloby zastanowic sie wrescie tak na powaznie, co dzisiejsza "kobieta" ma do zaoferowania mezczyznie ? To juz jest naprawde meczace sluchac ciaglej krytyki wspolczesnego faceta. Oczywiscie daleko nam do idealu i rzeczywiscie dzieje sie bardzo zle….ale dlaczego ?, mysle ze "problem" jest bardziej zlozony. Moze to wspolczesne babochlopy albo roszczeniowe woskowe lale zastanowilyby sie co one wnosza do wspolczesnego swiata…..No i moze wspolczesny system, ktory zdegradowal mezczyzn do obecnego poziomu …..Teraz juz bedzie tylko gorzej, zanim bedzie lepiej..I tego rodzaju filmiki, ani pan/pani psycholog, napewno tego nie "naprawia". Mysle ze faceci ktoregos dnia sie opamietaja, i znowu zaczna byc mezczyznami ;)……Rozwoj ??? O jakim rozwoju pan mowi ?……Panie napewno uwielbiaja pana sluchac :)….Jest pan niewatpliwie ich idolem ;)….No i co dalej ???

 4. Uczestniczę w terapii jako mężczyzna i powiem szczerze była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu😀 jest źródłem osobistego rozwoju i wyzbywania się tych utartych przez pokolenia schematów i zachowań… Aczkolwiek pamiętam swoje opory😜 pozdrawiam super temat..

 5. Od wielu lat panowie przyzwyczaili sie do wszelakich "rozwiazywaczy" problemow osobistych.Efekt jest jaki jest,zadna kobieta nie chce slyszec glupkowatych dowcipow. Pokaz ze jestes mezczyzna!, alez jak proste jest skakanie z "kwiatka na kwiatek"i oszukiwanie wszystkich! siebie inklusiv.

 6. Współczesna kobieta nawet nie zamierza wspierać mężczyzny, ona stawia warunki i wymaga. A to wszystko dzięki stulejarzom i białym rycerzom.

 7. Tak na każdym kroku da się odczuc. Faceci zaczęli być silni tylko w bajerach a tak naprawdę wyryczalby się to wylądowałby swój ból wewnętrzny i od razu jaśniej zobaczyłby wyjście z każdego doła. Ale w mentalności większości społeczeństw facet płaczący to dupa. Szkoda ze tak brutalnie to króluje.

 8. Mężczyźni sami się zapędzili w kozi róg tym odwiecznym patriarchatem i bezsensowną potrzebą okazywania swojej siły (jak się okazuje tylko fizycznej) i dominacji. Teraz się gubicie i sami nie wiecie czego chcecie.

 9. Sądzę że mówił Pan o mężczyznach nie tylko w Kenii ale i w Polsce a nawet śmiem powiedzieć że o mężczyznach w krajach rozwiniętych i rozwijających się. Pęd i nacisk społeczeństwa powoduje że się gubimy i mamy problem w odnalezieniu właściwej drogi dla siebie i swojego rozwoju. Pozdrawiam.

 10. My jako Polska przodujemy w Europie jeśli chodzi o odsetek samobójstw wśród mężczyzn. Mężczyźni znacznie częściej targają się na swoje życie niż kobiety, zdaje się, że jest to proporcja 7:1

 11. Proszę o rozważenie zmiany muzyki na początku i końcu filmu. Lubię słuchać Pana do snu, mądre treści, kojący głos, ale muzyka wybija ze skupienia, co w całej serii filmów staje się uciążliwe dla ucha i zniechęca do kolejnych nocnych wyświetleń.

 12. Facet wyznając swoje problemy partnerce jedyne z czym się może liczyć to utrata tejże właśnie partnerki. Kobieta słuchając problemów faceta którego podziwia automatycznie traci nim zainteresowanie. Jeśli masz problem, nigdy nie zwracaj się do kobiet, one są w tej kwestii bezlitosne, chcą feminizmu i równouprawnienia, ale nie potrafią uszanować męskiej słabości 🙂 Z pozdrowieniami dla męskiej społeczności, stay strong!

 13. Dosłownie historia z mojego życia a największym problemem jest poradzenie sobie z dominacja kobiety i byciem ofiarą nękania psychicznego przez partnerkę która nic nie rozumie co zamieniło się w nieustanna walkę o meskosc

 14. Dokładnie. Iod początku cały czas tak myślałam, czy ten problem to tylko so w Kenii 😅😅😂☀️❓
  Ja miałam dwa poważnie długie, no i takie trudne związki i dokładnie myślałem, z żadnym nie mogę mieć dziecka, choć tak mocno bym chciała… Po czasie ta ochota odeszła, bez większego bólu.
  Ale z tym oto stwierdzeniem ".
  Bingo👋🤛. 🙏🏻

 15. W moim związku jest wręcz przeciwnie,to mój mąż leci zaraz do psychologa,a mnie trzeba wołami zaciągnąć(byłam raz bez efektu ).Ale zgodzę się z tą Kenijką, nie ma z kim mieć dzieci w dzisiejszych czasach.

 16. Siedzę i myślę , czemu o Keni ,czemu mówisz o Keni…
  Na końcu filmu uśmiałam się w sobie gdy uzmysłowiłam sobie że w inteligentny sposób mówisz kobiecie Polskiej jak postępować ze

 17. Mądrość Pana filmów wspiera bardzo nie tylko umiejętność wyrażania ale też daje dużo do zrozumienia. Dziękuję… Odp. Na zagadkę brzmi zbyt znajomo żeby się nie domyślić prawdy.. Pozdrawiam

 18. Ach, ten pański głos ! 🤩
  No i masz babo placek bo obawiam sie ze niejeden Polak poczuje sie Afrykańczykiem z pańskiego wykładu…
  I co teraz ?
  Nie dość ze dzieci będą samodziałowe to skąd tu jeszcze w pandemii brać grupową terapię w Męskim pleminnym kręgu…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0