w ,

Seks i psychopatia – dr Robert Kowalczyk (audio)Interesujesz się psychologią? Zajrzyj też na naszego bloga:
– www.psyche.swps.pl

Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:
– Spotify: https://open.spotify.com/show/5cGf88vSco2hKNnHByTSll
– iTunes: https://itunes.apple.com/us/podcast/strefa-psyche-uniwersytetu-swps/id1437994794
– SoundCloud: https://soundcloud.com/swpspl
– Lecton: https://lectonapp.com/podcast/e2bfa638-b1b7-4187-ac68-62f47126318e

Co pobudza psychopatę? W jakie relacje wchodzą osoby o skłonnościach psychopatycznych? Jakimi są kochankami? Z czego wynika ich specyficzne postrzeganie seksu? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy podczas spotkania Strefy Psyche na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

O prelegencie:

dr Robert Kowalczyk – psycholog, seksuolog kliniczny (specjalizacja 2007), biegły sądowy, wykładowca na studiach podyplomowych Uniwersytetu SWPS na kierunku seksuologia praktyczna. Kierownik Zakładu Seksuologii Wydziału Psychologii i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Współpracuje (wykładowca) z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autor i współautor ponad 60 publikacji medycznych i psychologicznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Uczestniczy w realizacji wielu projektów naukowo-badawczych z dziedziny seksuologii, psychologii i psychiatrii. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Rady Naukowej (MSM) Krajowego Centrum ds. AIDS.

O projekcie:
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Chcemy ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach. Więcej o projekcie: http://www.swps.pl/strefa-psyche

#psychopatia #seks #przemoc

source

Komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. Mam BPD czyli związek z psychopata to raj dla obydwojga 😂Tedd Budny czarujący psychopata funkcjonował na dwóch liniach frontu z jednej strony wrażliwy, ciepły i opiekuńczy dla swojej wybranki z dzieckiem z drugiej brutalny, bezczelny, sadystyczny morderca kobiet. Dwa oblicza

 2. Mój były partner miał takie cechy. Sam był pewny siebie aż za. Mnie nazywał swoją niewolnika seksualną. A sam seks polegał na krępowaniu krawatem. Jak mu odmówiłam seksu pod prysznicem to się wściekł. Do tej pory z nim nie jestem. A samo to, że była pierwsza kobieta, która czegoś mu odmówiła tak go podnieca, że wydaje mnóstwo kasy na detektywów. Ale nic w myśl prawa mu nie można zrobić. Stać na ulicy bowiem może każdy. Od lutego jak z nim skończyłam relację trudno mi się otrząsnąć. Kobieta zgadza się na wszystko. Otoczenie istotnie mnie opuściło bo on był milionerem i niby kto by mógł uwierzyć że takie rzeczy robi. On nawet pozbawił mnie pracy bo niby tam byli inni faceci a ja powinnam być tylko i wyłącznie jego niewolnicą od seksu. Nie jest tak łatwo. Do tej pory żałuję, że go zostawiłam, teraz nie mam już tej pracy. Uwierzcie mi nie jest tak łatwo odejść od takiej osoby. Nie da rady czasem bo on będzie gnębił kobietę. Czasami tylko dlatego, że to on nie wygrał, tylko został rzucony. Piszę to bo może komuś będące mu w podobnej sytuacji to pomoże. A jemu we mnie to nawet mój głos przeszkadzał. Twierdził, że tylko do seksu się nadaję. A ponadto jestem mądra, ale potwornie brzydka.

 3. Jak tak pomyślę to większość ludzi ma więcej lub mniej cech psychopaty 🙂 Przykładowo kobieta która chce uwieść bogatego faceta wykazuje w stosunku do niego wszystkie cechy psychopatii podczas gdy do innych ludzi wykazuje normalne cechy. Czy w takim przypadku możemy nazwać ją psychopatką?
  Co do reszty ludzi, gdzie jest granica, że cechy psychopaty przeważają i wtedy możemy nazwać tę osobę psychopatą?

 4. Wspaniale wyjaśnione jak to mężczyźni to psychopaci oraz jednostki chore. Chyba ani razu nie podal aby psychopata zabójca czy gwałcicielem była kobieta. Brawo za wspaniałą prezentacje!

 5. Człowieku opierasz te swoje pseudo kłamliwe teorie i badania na medycynie i nauce rockefelerowskiej gdzie owe pojęcie i definicje i naukę zaczerpnięto od rodziny Rockefellerów która wszystkie te projekty i badania medyczne na ziemi i książkami finansuje razem z Bilem Gatesem i innymi wpływowymi rodzinami Żydowskich Bankierów . Te wpływowe rodziny które zakulisowo rządzą całą planetą to psychopoatyczni sataniści składający dzieci w ofierze sterujący całą ludzkością od czasów napoleońskich . Dzięki internetowi ci ludzie którzy chcieli i mają otwarty umysł ujrzeli prawdę o np rodzinie Rothschilds i o zakłamaniu całej pseudo nauki i systemu w którym żyjemy odgórnie sterowanego przez owych wpływowych psychopatów o których niby jest twój film . Definiujesz psychopatę w psychopatycznym systemie sterowanym przez psychopatów . Więc pytanie jak w chorym sterowanym systemie można definiować zdrowie psychiczne ?

 6. Po co tyle gadać wystarczy powiedzieć, że nie mają mechanizmu odczuwania tylko wyuczone schematy. Takie żaglowanie cechami więcej mąci jak wyjaśnia. Chociaż z drugiej strony… To akurat błąd, są bardzo systematyczni. Samo pojęcie system-atyczny, to człowiek poruszający się po schematach, a raczej uwikłany w schematy myślowe. Produkt systemu. Chodzi o to, że trzeba być kompletnie nieświadomym lub bardzo okrutnym, żeby niszczyć własną psychikę i zastępować te miejsca programami. Później życie takiego człowieka polega tylko na wrzucaniu kolejnych wyuczonych schematów programowych, taka bezosobowa praktyka, jak robot.

 7. Przez rozwoj osobisty wspierany kanalem przecietny czlowiek i bardzo szeroko pojeta nauke moj wynik quizu jest strasznie zanizony. Czy to oznacza, ze powinienem kierowac sie innymi kryteriami?? W przeszlosci podejrzewam, ze wynik bylby znacznie wyzszy, przyblizony do sredniej, moze nawet wykraczajacy.

 8. Skąd się bierze psychopata? Mamusia z tatusiem go robią z młodego człowieka. Nikt się nie rodzi z genem zła. Jeśli mamy matkę, która traktuje swoje dziecko w skrajnie zły sposób a tatuś odszedł , porzucając rodzinę to możemy się spodziewać. To JEDEN Z PRZYKŁADÓW, jak to się dzieje

 9. Czy jesteśmy w stanie mając w pełni sprawnie działające ciało migdałowate, wypracować w sobie cechy charakterystyczne dla osobowości psychopatycznej? Mam na myśli wyzbycie się empatii brak poczucia winy czy odpowiedzialności. Czy możemy sami w pełni świadomie będąc już w pełni rozwiniętym człowiekiem osiągnąć taki stan? Szukam jakichś naukowych potwierdzeń tej możliwości, a nie pseudonaukowych vlogerów na yt czy tekstów okraszonych emocjami. Czyste fakty.
  + dlaczego każdy nas ostrzega przed takimi osobami? I wszędzie widać tylko porady jak ich zdemaskować i nie dać się zmanipulować?

 10. Co do wsparcia to chyba tylko psycholog bo nikt dokładnie nikt nam nie wierzy z kim mamy do czynienia.My sami nie wiemy i wierzymy w ułudę oraz iluzję.Każdemu a przyjaciół,rodziny wydaje się ,że powinniśmy szybko taką relację skończyć.W rzeczywistości wcale nie jest to łatwe gdy tkwimy w czymś czego umysł nasz nie ogarnia i chce,u pomóc sobie i TEMU najbliższemu nie wiedząc jaki to drapieżnik

 11. Dziekuje za kanal i ten film. Pozwala na samoksztalcenie bez wychodzenia z domu 🙂 Prosze nigdy nie rezygnowac z tego modelu bo jest duza potrzeba, moze nie ze strony szaro-czarnego luda a tych 5% spoleczenstwa.

 12. Znam psychopate który zapatrzony jest w swoją córkę to jest jedyna osoba którą widać że kocha więc nie rozumiem czemu wszędzie są informacje że psychopata jest niedobry dla swoich dzieci. Czy są może dwa rodzaje psychopatów jeśli chodzi o ich stosunek do dzieci. wszystkie cechy mi pasują oprócz tej jednej bo on jest aż natrętny opiekuńczością do swojej córki. Mogę prosić o jakieś informacje, bo to dla mnie jak układanka w której nie pasuje mi jeden element.

 13. Ja w sprawie tematu "Kobiety w relacji z psychopatą" oraz "Świadomość bycia z psychopatą" [ 45:0047:00 ] – pan dr. Kowalczyk nie wziął jednego ważnego (i może najpowszechniejszego?) powodu, dlaczego kobiety pozostają w związkach z psychopatami, a przerzucił winę za ten stan na otoczenie,które jest obojętne i na psychopatę, który "inhaluje" kobietę tak,że ona nie może od niego odejść. Tym otóż powodem jest uwielbienie wielu kobiet do tzw. bad boy'ów, samców alfa itd., którzy dają im wiele emocji (nieważne – dobrych, czy złych), ale kompletnie nie nadają się do związku długoterminowego. Były badania przeprowadzone np. przez prof. Bogusława Pawłowskiego, kierownika Zakładu Antropologii Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu,że mężczyźni, u których obserwuje się subtelne natężenie cech takich, jak u klinicznie chorych psychopatów, bardziej się kobietom podobają. – "Występowanie tych cech wiąże się między innymi z pewnością siebie, skłonnością do podejmowania ryzyka i nonkonformizmem" – tłumaczy prof. Pawłowski. I zauważa, że właśnie te cechy stanowią kwintesencję męskości, stąd zainteresowanie kobiet. Zasadne jest więc przytoczenie tu pewnego mądrego przysłowia: "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz" czy "Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę" Gdyby kobiety przy wyborze partnera kierowały się bardziej głową, niż hormonami, może mniej byłoby tego typu patologicznych związków?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0