w ,

Toksyczny związek – sygnały ostrzegawcze 2Toksyczny związek – sygnały ostrzegawcze część 2. Część pierwsza jest tutaj: https://youtu.be/ln1fP6CeJ-w Czerwone chorągiewki, alarmujące symptomy, które mogą uchronić przed wejściem lub pozostawaniem w problematycznym związku:
[1] Nadal w toku casting na boku
[2] Nieproporcjonalne żądania
[3] Zachłanność na informacje i zaufanie
[4] Usilne robienie aury niesamowitości
[5] Ukrywanie relacji przed znajomymi
[6] Kłamstwa, manipulacje, mącenie wody
[7] Napieranie na ekspresowy rozwój wydarzeń

Sklep, moje książki, kursy: https://ocalsiebie.com.pl/
Psycholog online: https://ocalsiebie.pl/
Zostań Mecenasem kanału: https://patronite.pl/ocalsiebie
Ja na instagram https://www.instagram.com/ocalsiebie/
Ja na FB https://www.facebook.com/ocalsiebie

#psychologia #podcast #toksycznyzwiązek

source

Komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. Przz 1 rok i 5 miesięcy nie poznałam nikogo z jego przyjaciół, nikogo z rodziny i nawet nie zaprosił mnie do siebie do domu. Jak mu to powiedziałam ze czas powoli cos z tym zrobic to mnie zostawił bez słowa wyjasnienia. Normalnie zniknął bez słowa

 2. To mój poprzedni związek 😱😱😱 i wyszłam z Niego po 9 miesiącach mieszkania razem. Początki były cudne, że jestem tą jedyną..najlepszą ale po kilku miesiącach zaczął się dramat.Najlepszy materiał, który do tej pory odsłuchałam. 👍 Partner bardzo chciał moich pieniędzy i chciał, żebym wybrała między Nim a dziećmi. Sam nie miał przyjaciół i bardzo chciał zawładnąć moimi przyjaciółmi 🤔. Ale to nie działało… Mam mądrych przyjaciół.

 3. Podejrzewam matke o narcyzm utajony a rodzice pobrali się w mniej niż pół roku od zapoznania z tego co wiem. W pracy mam taką dziołchę co wzięła ślub w mniej niż pół roku chyba dla ogromnej chaty pod Warszawą faceta a teraz się żali w pracy na niego do pracownic i kierowniczki. Kierowniczka mówiła jej kilka razy że się za mało poznali przed ślubem i teraz już się nie da naprawić ich problemów.

 4. Jak zwykle świetny wykład, ja niestety wyszłam za mąż po półrocznej znajomości , jak wysłuchałam tego wykładu to u mnie tak było epatowanie miłością , odizolowanie od znajomych, zawłaszczenie mojej osoby, takie zaklepanie i ciągła kontrola i wiecznie kłótnie z powodu zazdrości. Wyszłam za mąż za toksyka , teraz to wiem ale nie wtedy. Właściwie to teraz myślę , że nie ma normalnych facetów , albo ja nie miałam szczęścia takich poznać. Dziękuję i pozdrawiam robi pan dobrą robotę.

 5. Dziękuję Panie Rafale za pomoc i jestem jak zwykle fanką Pana sarkastycznego humoru … Porostu go uwielbiam 😁 i już Pan trochę równoważy niechęć do kobiet he he …. Czyli już Pan coś w życiu przepracował. Super film.

 6. Sygnałów ostrzegawczych jest PEŁNO, tylko człowiek wiąże się nie z prawdziwym człowiekiem, tylko z jego częścią, która udaje kogoś innego. Np. narcyz – on udaje lepszego niz jest, ale wtedy najbardziej nam się podoba – czy więc chcemy prawdziwego człowieka czy jedynie jego część? Wybieranie toksycznych partnerów łączy się z BRAKIEM AKCEPTACJI… WOBEC TEGO WŁAŚNIE PARTNERA! Po kolejnym beznadziejnym związku w końcu wiem, że TO JA jestem przyczyną ładowania się w takie a nie inne związki. Najpierw trzeba samemu sobie poukladać w głowie i wtedy znacznie trudniej jest nas nabrać. Taka moja mądrość Polaka po szkodzie…

 7. Mój "partner" po dwóch miesiącach spotykania się poprosił mnie o napisanie jego pracy magisterskiej. A kiedy zobaczyłam u niego w telefonie tindera, wytłumaczył się, że pomaga koledze w zbieraniu materiału do książki (co miało w sobie trochę sensu, faktycznie jakaś książka była pisana, ale to stanowiło idealną przykrywkę dla niego) 😀
  Naciskanie na wspólne mieszkanie. Próbował splątać nas na wiele sposobów, by trudno było mi odejść np. wspólny projekt na studiach, który trwał jeszcze przez kilka miesięcy albo wyjazd, za który trzeba było zapłacić dużo wcześniej.
  Bombardowanie miłością "tylko my, wszystko nabrało sensu, kiedy Cię spotkałem, jesteśmy idealnymi partnerami. Jesteś idealna, bla bla bla".
  Na szczęście wtedy już trochę wiedziałam i wszystko trwało krótko. Chłopak był raczej mocno zaburzony, więc po dwóch miesiącach te znaki ostrzegawcze zaczęły się wręcz wysypywać pod nogi.

 8. Panie Rafale z całym szacunkiem super materiały, ale czy nie powinien Pan zwrócić uwagę czy podkreślić sluchacza że związek, relacja, komunikacja, małżeństwo itp są pomiedzy dwoma osobami a nie jedną. Tym samym toskycznosc, zła komunikacja itp są budowane wspólnie! Niekoniecznie równo wspolnie, ale zawsze wspólnie! Jeżeli ja i tylko ja podjąłem decyzję i szereg działań związania się z osobą zaburzona to dalej zaburzoną relacje budują dwie osoby a nie jedna. Pana materiały mam wrażenie trosze zdejmując odpowiedzialność z partnerów osób uważanych za zaburzone.

 9. Bogu dzięki, że nie spotkałam w życiu osobistym takiej toksyny o której tu mowa.Tacy grający na tak czułej strunie jak uczucia ludzie, to tak nazwę wynaturzone jednostki.Przed takimi oszustwami niech nas chronią anioły .Współczuję każdemu człowiekowi, który padł ofiarą manipulacji.

 10. Panie Rafale właśnie jestem w takim związku,sama jestem DDA daje z siebie wszystko dbam o dom dzieci siebie i jego, on Ciągle się mnie czepia szuka dziury w całym .Zrywa zemna co tydzień mówi że tak naprawde to już mnie nie kocha A za kawałek zmienia zdanie. mam mętlik w glowie. teraz mam za zadanie znalezienie dobrze płatnej pracy do końca września,jeśli tego niezrobie to się rostajemy

 11. Świetny odcinek! No właśnie… ja się trochę dziwię, przecież to wręcz podstawy moralności. Ciężko być dobrym i uczciwym człowiekiem, poznawać osoby na wysokim poziomie rozwoju emocjonalnego, zwłaszcza im bardziej jesteśmy młodzi.
  A dziś to już w ogóle niezły wyczyn by na takie trafiać. Ja nie wiem czy się zgodzę z tym, że na każdą kobietę toksyczną, przypada jedna dobra (pewnie podobnie w przypadku facetów). No chyba że rozpatrujemy to w kontekście rozkładu Gaussa. Nie wiem czy to o czym mowa w tym materiale, podlega takiemu symetrycznemu rozkładowi normalnemu, zwłaszcza gdy uwzględnimy atrakcyjność drugiej osoby. Im większa atrakcyjność, tym mniej chyba takiego ogarnięcia i dojrzałości.

 12. Powiem krótko, jeśli zostało zrobione wszystko by zmienić stan rzeczy a nadal relacja jest toksyczna to pora zakończyć związek.

  ❄❄❄ NIE MA CO REANIMOWAĆ RELACJI, KTÓREJ SERCE JUŻ NIE BIJE. ❄❄❄

  🦋 "…Wiedz jak wygrać nie tracąc siebie i wiedz jak przegrać wygrywając swoje Ja …" 🦋

  ~ Joan Garriga ~

  Toksyczność to temat " rzeka ".
  Tkwienie w toksyczności zawsze skutkuje spustoszeniem.

  Dziękuję 🌹

 13. Jest taki kanał "Wilczycą być" tam kobitka w kazdej swojej audycji stawia jasna tezę że to mężczyzni sa narcyzami i buduje pod to całą idealogię i konkretny kontekst pod temat.
  A tym czasem Rafał tak umiejetnie i zgodnie z prawdą umie przynajmniej powiedzieć że i mężczyźni i kobiety potrafią manipulować i tworzyć toskyczny związek. A tam tylko mezczyźni sa tymi złymi. Od taka różnica… Dla kobiet one są zawsze niewinne i wszystko co złe to od meżczyzn wychodzi

 14. @OcalSiebie. "Toksyczny związek – sygnały ostrzegawcze cz. 2" dodaj w opisie filmu oraz na poczatku filmu, link na ekranie do części nr 1 tak aby nie trzeba było szukać. Pozdro !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0