w , , ,

Koruminacja #65Mini-wykład o koruminacji
Transkrypcja tekstu mini-wykładu: https://jaroslawgibas.com/2018/09/12/koruminacja-65/
Wersja audio: https://soundcloud.com/jaroslawgibas/koruminacja-65

Oferta moich szkoleń video:
Zarządzanie emocjami: https://bit.ly/2IFmNOE
Jak pokonać stres?: https://bit.ly/2VwL4ff

Oferta moich otwartych szkoleń i warsztatów:
Zarządzanie emocjami: https://bit.ly/2oH5QJj
Warsztaty medytacyjne: http://bit.ly/2AJHJ4I
Akademia terapii transpersonalne: https://bit.ly/2Vz7zAa

Oferta szkoleń dla firm:
Sprzedaż: budowanie relacji z klientem: https://bit.ly/2JKTLzv
Mindfulness: narzędzia poprawy jakości życia i pracy: https://bit.ly/2lBKH4X
Inteligencja emocjonalna: zarządzanie emocjami: https://bit.ly/2lva88o

Opis metody, której uczę i w której pracuję:
Model transpersonalny: https://bit.ly/2OCI4wr
Informacje na temat sesji indywidualnej: https://bit.ly/33kQkVL

Więcej informacji można znaleźć w książkach:
Mantra ciszy: https://bit.ly/2ZT0zPS
Święty spokój. Instrukcja obsługi emocji: https://bit.ly/2JNHBBy
Model transpersonalny: http://bit.ly/2Do2Pqr
Życie. Następny poziom – https://bit.ly/2X1cdqs
Alchemia duchowego rozwoju – http://bit.ly/2j1Ymhw
Pokonaj stres z Kaizen – http://bit.ly/2j41Y2W
Motocyklizm. Droga do mindfulness – http://bit.ly/2nc6T64
oraz na stronie: https://www.jaroslawgibas.com

Realizacja video mini-wykładów jest możliwa dzięki środkom i zasobom Fundacji Hinc Sapientia https://www.fundacjahs.org. Jeśli uważasz, że publikowane tutaj mini-wykłady są przydatne i warto kontynuować ich produkcję to możesz ją wesprzeć darowizną na cele statutowe fundacji (wpłaty z pośrednictwem płatności on-line już od 10 zł) https://bit.ly/2nB1Tci

Dziękuję:-)
Jarosław Gibas

source

Komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. ok.. ruminacj jest zla to wiemy ale nie znam przykladow jak mozna by zamienic ruminacje na rozwiazanie problemu. Podam przyklad. Umawiam se z trzema innymi osobami do kina..oni jednak ida wczesniej , bo chca odwiedzic przedtem jeszcze markety i napic sie piwa. ja nie ide bo akurat tego dnia nie moge. spotykamy sie w kinie przy kasie biletowej. Podchodze do swoich znajomych.. wydruk biletow stwarza problemy wiec rozmawiaja z tymi obok sasiedniego automatu. wszyscy wspolnie probujemy rozwiazac problem. Po czym tamci odchodza ja ide ze swoimi znajomymi. Nagle przed wejsciem oni sie zatrzymuja i czekaja najpier jedno z moich znajomych idzie do toalety… zrozumiale czekamu=y ale potem nadal stoimy… w koncu pytam na co czekamy…. i dostalam opryskliwa odpowiedz no przeciez razem przyszlismy… okazalo sie ze z tymi co podeszli pozniej do automatow biletowych.
    teraz pytanie… skad ja mialam wiedziec, ze czekamy na nich skoro nawet mnie nie przedstawiono i potem jak przyszli musialam sie sama przedstawic. oczywicie ewidentenie nie mam w tym mojej winy, wiec opryskliwosc niezasluzona, ale jak zyc z takimi ludzmi. Bo jednak jakos tam mi na nich zalezy, wiec wypadaloby te stosunki jakos naprostowac. no i teraz troche ruminuje 😉 nie chcialabym sie narazac na cos takiego… zdecydowanie popsulo mi to wieczor.

  2. Ruminacja to też szukanie przyczyn i rozwiązań, które jednak nie jest efektywne ze względu na zbyt poruszone ciało migdałowate (duża intensywność emocji) a słaba aktywność kory przedczołowej odpowiadającej za planowanie i rozwiązania. Gdy wiec po 10min( lub wcześniej )szukania rozwiązań nasz nastrój się pogarsza trzeba odpuścić, zastosować strategię powodujące dystans ( zając się czymś innym, zastosować podejście współczucia w stosunku do siebie, skupić się na doznaniach ciała, iść na spacer) i wrócić do problemu gdy ochłoniemy, inaczej grozi nam spirala w dół wciąż pogarszajacego się stany emocjonalnego niemożności znalezienia satysfakcjonującego rozwiązania i w następstwie dalszy spadek nastroju itd.
    To ze ochlonelismy możemy poznać po obniżeniu znaczenia jakie przywiązujemy do danego zdarzenia (pojawia się szersza perspektywa). Szukanie rozwiązań w czasie ruminacji tylko ją napędza eksploatujac nasze zasoby energetyczne i utrudniając powrót do równowagi emocjonalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0